Başkan Göktekin Güven Tazeledi

Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nın (MARDAV) 21. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimde mevcut Başkan Osman Göktekin güven tazeledi.

Eğitime verdiği önem ve destekle anılan ve hemşehrilerine de çeşitli yardımlarda bulunmayı ihmal etmeyen MARDAV’ın 21. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurul’da Divan Başkanlığı’na Aydın Önen, katipliğine ise Abdulkadir Gül ve Sırrı Hamidi seçildi. Ardından ise faaliyet ve denetim raporu okundu. Yapılan seçimde MARDAV yeni yönetimine mevcut Başkan Osman Göktekin’in bulunduğu liste tekrar seçildi. MARDAV Asil üyeliklerine, Osman Göktekin, Mehmet Yalçın, Metin Kanık, Hikmet Aslan, Abdulkadir Erdeve, M. Reşit Kardaş, Ali Uyanık seçildi.

Denetim kurulunda ise, M. Sırrı Hamidi, Musa Aydoğan, Abdulhalim Özgültekin isimleri yer aldı.

Onur Kurulu üyeliklerine ise, Mahmut Tatlıdede, Halil Arslan, Remzi Kar, Mehmet Aslan, Beşir Kılıç, Mehmet Ercüment, M. Zeki Uyanık seçildi.

MARDAV Başkanı Osman Göktekin, burada yaptığı konuşmada, ihtiyaç sahibi hemşehrilerine ve öğrencilerine bu güne kadar destek verdiklerini bundan sonrada oluşan yeni yönetimle destek vermeye devam edeceklerini söyledi.  Göktekin, “İhtiyaç sahibi hemşehrilerimizin çocuklarının eğitimini rahatça tamamlayabilmesi için biz de elimizden geldiğince onlara destek olmaya çalıştık. Bu amaçla vakfımıza gelen burs başvurularının hiç birisini geri çevirmedik. Amacımız hemşehrilerimizin çocuklarının eğitimini tamamlayıp, kendi ayakları üzerinde durabilmelerini sağlamaktır. Bu öğrenciler zaman zaman vakfımızı ziyaret ediyorlar. Mezun olanlar giderken bize uğrayıp teşekkür ediyorlar. Onların meslek sahibi olduklarını, eğitimlerini tamamladıklarını görmek, bilmek bizi mutlu ediyor” dedi.

Daha önceki hedefler arasında yer alan MARDAV yeni binasının tamamlandığı müjdesini de veren Başkan Göktekin, “Binamız tamamlandı. Mevcut kullandığımız binamız artık bizlere fiziki olarak yetmiyordu. Bu nedenle bu yeni binaya ihtiyacımız vardı. Çok şükür binamız artık tamamlandı.  İç dizaynını da birkaç aya kadar bitirerek yeni binamızda hemşehrilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz. MARDAV ismini bir marka haline getirdik. İnşallah ileriki dönemlerde ticaret konusunda da önemli adımlar atacağız ve ardından Adana’ya yeni bir vakıf üniversitesi kazandırma gibi bir düşüncemiz var. 21. Genel kurulumuzun tüm Mardinlilere hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah biz bu yeni yönetimle yeni binamızda çok güzel organizasyorlara imza atarak çok daha fazla hemşehrilerimizi bir araya getireceğiz. Bizim daha çok kaynaşmamız ve bir araya gelmemiz  ve herkesin vakfa daha fazla ilgi duyması hususunda yeni binamızın çok faydalı olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.