MARDAV dan 1344 Öğrenciye Burs

Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı, üniversitede okuyan ve ihtiyaç sahibi Mardinli toplam 1344 öğrenciye 2016-2017 yılının ikinci burslarını verdi.

Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı, üniversitede okuyan ve ihtiyaç sahibi Mardinli toplam 1344 öğrenciye 2016-2017 yılının ikinci burslarını verdi. Vakıf kurulduğu 1995 yılından bugüne toplam 10 bin 350 kişiye burs dağıttı.
Adana’da bulunan MARDAV binasında düzenlenen törende burs alacak öğrenciler burslarını almak için bir araya geldi. Bu yıl eğitim döneminde 250 lira olarak 2 ayda bir verilen burs miktarı toplam 1000 lira olarak dağıtılacak. Aralık ve Ocak ayları burslarını almaya gelen öğrenciler vakıf binasında uzun kuyruklar oluşturdu. Burs dağıtım töreninde Vakıf Saymanı Metin Kanık, Ç.Ü. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazan Koluman  ve vakıf üyeleri ve öğrenciler hazır bulundu. MARDAV Vakıf Saymanı Metin Kanık, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının ikinci burslarını bugün dağıtmaya başladıklarını belirtti. Kanık, burs öğrencilerine hitaben yaptığı konuşmada;
‘’Bu yıl birinci eğitim-öğretim döneminin son bursunu vermekteyiz. Bu dağıtım iki ayda bir olacaktır. Unutmayalım ki bu hepimizin vakfıdır. Normal günlerde vakfa gelebilirsiniz. Vakfımıza sahip çıkalım ki gelecek nesillere kadar bu vakıflarımız devam etsin ve böylelikle nesilden nesile devam etsin. 1995 yılında kurulan ve 12 kişiye burs vererek bu gönüllülüğe imza atan vakfımız bugüne  kadar onurla 10 bin 350 kişiye burs vermiştir. Bu sayı her yıl daha da çoğalacak, eğitime verdiğimiz katkı büyüyecektir. Mardinli tüm hayırsever  işadamlarımızı karınca kararınca bu gönüllü desteğe katılmaya davet ediyorum. Bu iş bir gönüllülük işidir, gönüllülerimiz ne kadar çoğalırsa verilen burslarımız o kadar artar.  Birlikten kuvvet doğar, bu kuvvete siz de destek olun, katkı sunun diyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmanın ardından Çukurova Üniversitesi’nde okuyan 595 öğrenciye bursları verildi. Adana dışında okuyan 749 öğrencinin bursları ise bankadaki hesaplarına yatırıldı.