MARDAV Tarafından Geleneksel Hale Getirilen İftar Yemeği Düzenlendi

Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (MARDAV) tarafından geleneksel hale getirilen iftar yemeği düzenlendi.

Bu yılki iftar yemeğinin yeni vakıf binasında verilmesi Mardinlileri ayrıca sevindirdi.
Adana’nın merkez Çukurova İlçesi Karslı Mahallesi’nde bulunan yeni vakıf binasında düzenlenen iftar yemeğine, iftar saati öncesi gelen Mardinli hemşehriler hasret giderip sohbet etti. Yeni vakıf binasını da gezen Mardinlileri MARDAV Başkanı Osman Göktekin bina hakkında bilgilendirdi. Ardından ise ezanın okunmasıyla dualar eşliğinde oruçlar açıldı.
Yemeğin ardından bir konuşma yapan MARDAV Başkanı Osman Göktekin, yeni vakıf binalarını Adana’da yapılan bir Mardin evi olarak ifade etti. Yeni binalarının tüm hemşehrilerine hayırlı olması temennisinde bulunan Göktekin, “Bu seneki iftar programımızı Seyhan Oteli’ne söylemiştik. Ben Basra’daydım. Baktım Doktor Nurettin Özdener arıyor açtım, konuştuk. “Biz geçen sene hemşehrilerimize söz vermiştik” dedi. Neyi söz verdiğimizi sorunca, “geçen yılki iftar yemeğinde, gelecek yıl ki ramazanda iftar programımızı yeni binada yapacağımız sözü olduğunu” hatırlattı. Ben Seyhan Oteli Müdürü Şakir Bey’e durumu izah ettim. Kendiside nasıl istiyorsanız öyle yapalım dedi. Sağ olsun iftar yemeğini buraya getirerek bizleri kırmadı.” dedi.
Binaları hakkında da bilgiler veren Göktekin, “Burası gördüğünüz gibi alt kısmında yüzme havuzu ve sauna var. Binamızın bir bölümünü nikah ve toplantı salonu olarak düzenlemeye çalışacağız.
Her şeyden önemlisi, burada tüm Mardinli hemşehrilermizle bir arada olabileceğiz. Adana’da artık Mardinlilere yakışır bir Mardin evi var. Herkesin gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir yer haline gelecek.” diye konuştu.

İl Sağlık Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Nurettin Özdener ise, Midyat’ta gerçekleşen hain terör saldırısına değindi.
Özdener,“Hepimizin yüreği aslında Midyat’ta çok dostumuz arkadaşlarımız var. Ölen arkadaşlarımızı rahmetle anıyoruz. İnsanlar inşallah bundan sonra daha çok bir bütün olacak. Bu birliğe bütünlüğe ihtiyacımız var. Hepiniz hoş geldiniz iftar yemeğimize.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardındın Çukurova İlçe Vaizi ve Gazetemiz Köşe Yazarı Dr. M. Zeki Uyanık tarafından yemek duası yaptırıldı.
İftar programına Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Osman Göktekin, Vakıf Başkan Yardımcısı Mehmet Yalçın, Vakıf Genel Sekreteri Eczacı Abdulkadir Erdeve, Vakıf Saymanı Metin Kanık, MARDAV kurucularından İlkhaber, İlkses ve Güney Hakimiyet gazetelerinin Yönetim Kurulu Başkanı Halil Arslan, Çukurova İlçe Vaizi ve Gazetemiz Köşe Yazarı Dr. M. Zeki Uyanık, Mardin Özel İdaresi eski Genel Sekteri Mehmet Sırrı Hamidi, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Şirin Acar, Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri, Hikmet Aslan, Dağlıoğlu Mahalle Muhtarı Mehmet Reşit Kardaş, Barbaros Mahalle Muhtarı Ata Mutlu, Dumlupınar Mahalle Muhtarı Ahmet Botur, İşadamlarından Mehmet Sıdık Üstemel, Fikri Ökmen Mustafa Kaya, Abdurrezzak Sevim, Serdar Göktekin, Osman Ürek, Hikmet Kaya, Oto Galericiler Sitesi Başkanı Velat Şen, Seyyar Pazarcılar Oda Başkanı Ahmet Akçay, , Büyükşehir ve Yüreğir Belediyeleri Meclis üyesi Remzi Kar, İl Sağlık Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Nurettin Özdener, Kurumlar Saymanlık Müdür Yardımcısı Aziz Güzel, ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

İftar programında öğrenciler için burs ve Mardinli ihtiyaç sahibi hemşehrileri için gıda yardım paketi toplandı.