Mardinliler MARDAV Gecesi’nde Bir Araya Geldi

Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nın (MARDAV) 21. Geleneksel Dayanışma Gecesi gerçekleşti.

Her yıl yöresel sanatçıların yer aldığı ve şenlik havasında geçen dayanışma gecesi, bu yıl ülkemizde yaşanan terör olaylarında hayatını kaybeden şehitlerimizin olması nedeniyle sade bir şekilde gerçekleşti. Seyhan Otel’de gerçekleşen gecede şehitler için dualar okundu. Vakıf yönetimi hemşerileriyle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığı gecede, hoş sohbetler edildi.

ÖĞRENCİLER KATILDI

Bu yıl geceye vakıftan burs alan ve mezun olacak son sınıf üniversite öğrencileri de davet edildi. Öğrenciler ilk kez katıldıkları dayanışma gecesinde hemşehrileriyle tanışıp kaynaşma imkanı buldu. Öğrenciler böyle güzel bir etkinlikte hemşehrileriyle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Öğrenciler, vakıf yönetimine teşekkürlerini sunarak, yönetim başarılarının devamını diledi.

KONUKLARLA TEK TEK İLGİLENDİLER

Geceye gelen hemşehrilerini kapıda karşılayan Vakıf yönetimi, tüm konuklarla tek tek ilgilendi. Gece nedeniyle iş yoğunluğundan birbirleriyle uzun süredir görüşemeyen bir çok Mardinli vatandaş bir birlerini görerek sohbet etme imkanı bulup hasret giderdi. Geceye Adana dışında bulunan Mardinli hemşehrilerde katılarak, salondaki yerini aldı.

ÖĞRENCİLERE DESTEK OLDULAR

Gecede durumu iyi olan Mardinlililer öğrencilere verilen burslara destek olmak için kendilerinin de burs vermek istediklerini belirten formlar doldurdu. Mardin atmosferinin yaşandığı gecede bir konuşma yapan MARDAV Başkanı Osman Göktekin, Her yıl geleneksel olarak hemşehrileriyle dayanışmak adına MARDAV Dayanışma gecelerini düzenlediklerini belirtti. Yaşanan hain terör saldırılarını nedeniyle hayatlarını kaybeden şehitler olduğunu anlatan Göktekin, “Bu yıl müzik çalıp oynamak ve eğlenmek içimizden gelmiyor. Ülkemizin içerisinde bulunduğu bu ortamda bu yıl bu şekilde yapılmasını uygun gördük. Yapalım, yapmayalım şeklinde çok düşündük. Son olarak bu şekilde gecemizi yapmaya karar verdik. Hemşehrilerimizle senede bir seferde olsa bir araya gelelim istedik. Hepiniz hoş geldiniz.” dedi.

120 KURUCU ÜYEYLE KURULDU

MARDAV’ın kuruluş tarihi hakkında da bilgiler veren Göktekin, “MARDAV 1995 yılında 120 kurucu üyeyle kuruldu. MARDAV’ı kurarak bizlere kazandıran değerli hemşehrilerimize ve yaşamanı yitiren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhları şad olsun. O dönemden buyana vakfımızda görev alan başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize çok çok teşekkür ediyorum. Çok büyük işler yaptılar.