Vakfımızda Kurban Bayramı Kutlaması Yapıldı

Adana’daki Mardinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (MARDAV)’da Kurban Bayram’ın 2. Günü bayramlaşma töreni düzenlendi. Düzenlenen bayramlaşma programına gelen misafirlere, şeker ve çikolata ikramı yapıldı.

MARDAV’da Kurban Bayramı dolayısıyla bir araya gelen Mardinliler burada bayramlaşarak uzun süredir görmedikleri hemşehrileri ile hasret giderdi. Bayramlaşma töreni saat 14:00’da başladı. Burada hemşehrileri ile bayramlaşan MARDAV Başkanı Osman Göktekin, gazetemize yaptığı açıklamada MARDAV olarak artık barış istediklerini söyledi. Bayramın Türkiye’ye barış getirmesini Allah’tan temenni ettiklerini aktaran Göktekin, “Bayram’da çatışmaların yaşanmamasını temenni ediyorduk ama maalesef bu olmadı. Daha önceden olan kimsenin ölmediği bir zaman gibi bir ortamın tekrar yaşanmasını istiyoruz. En çok istediğimiz, arzuladığımız budur. Barış istiyoruz. Kimsenin ölmemesini istiyoruz. Ekranlarda şehitlerin analarının bacılarının eşlerinin ağlamalarını artık istemiyoruz. Onları görünce bizlerde yıkılıyoruz. “ dedi.

GÖKTEKİN: BİR DAHAKİ BAYRAMLAŞMA YENİ BİNADA
Öte yandan Göktekin, bir dahaki bayramlaşma programlarını Park Zirve civarında bulunan yeni MARDAV binasında yapmayı planladıklarını belirtti. Göktekin, “İnşallah bizim bu vakıfta son bayramlaşmamız olacak Bundan sonra kendi vakıf binamıza geçmiş olacağız. Hemşerilerime desteklerinden katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Burası küçük oluyor. Bir dahaki bayramda yeni yerimizde olmayı planlıyoruz. Tüm hemşehrilerimizin Kurban Bayramını kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

YALÇIN: BAŞKA TÜRKİYE YOK
MARDAV Başkan Yardımcısı Mehmet Yalçın ise, Türkiye ve İslam coğrafyasında dış mihraplar tarafından oyunlar oynandığını ve ülkenin içinde bulunduğu çatışma ortamının da bu vesile ile yaşandığını savundu. Yalçın, “Başkanımızın söylediği gibi hepimiz aynı düşüncedeyiz. Hem ekonomik olarak ülkemiz geriye gidiyor, hem de canlarımız gidiyor. Çok üzülüyoruz. Şehit cenazelerini her gördüğümüzde uzun bir süre kendimize gelemiyoruz. Çatışmasızlık istiyoruz. Bu güzel ülkemizde barış içinde, huzur içinde yaşamak herkesin düşüncesi. Avrupa’daki ülkelerde neden böyle bir şey yaşanmıyor. Neden Türkiye’de bu dış mihrapların oyunları oynanıyor. Dış ülkede dergide 3-4 kişi öldü, dünya ayağa kalktı. Türkiye’de veya Müslüman coğrafyasında her gün yüzlerce birlerce kişi ölüyor kim kimsenin umurun da olmuyor. Onun için akıllı olmak lazım. Bizim birbirimizden başka kimsemiz yok. Binlerce yıldır birlikte yaşamışız. Ama dış mihrapların oyunlarıyla birbirimize kin güdüyoruz boşu boşuna. Başka Türkiye yok. Başka gidecek yerimiz yok. O açıdan akıllı olmak lazım. Tek temennimiz çatışmasızlık. Onun için güzel bir Türkiye’nin geleceğini bekliyoruz ve arzuluyoruz.” diye konuştu.

ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI

Bayramlaşma törenine MARDAV Başkanı Osman Göktekin, Başkan Yardımcısı Mehmet Yalçın, Sayman Metin Kanık, Gazetemiz Köşe Yazarı Zeki Uyanık, Mardin İl Özel İdaresi Eski Genel Sekreteri Sırrı Hamidi, Seyhan Belediye Meclis üyeleri Enver Ökmen ve Mustafa Tunç, Bahçelievler Okul Müdürü Şerif Karakoyun ve çok sayıda Mardinli vakıf üyesi katıldı.