Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet TÜRK Vakfımızı Ziyaret Etti

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk geldiği Adana’da, Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nı (MARDAV) ziyaret etti.

Beraberinde HDP adayları ile birlikte MARDAV’a gelen Başkan Türk’ü, MARDAV Başkanı Osman Göktekin ve yönetimi karşıladı. Göktekin, Ahmet Türk’ün herkesin grur duyduğu sevdiği bir başkan olduğunu söyledi. Türkiye’ye böyle başkanların gerekliliğine dikkat çeken Göktekin, Türk’ün başkanlık görevine başladıktan sonra kentte gözle görülecek anlamda köklü değişimlerin yaşandığını kaydetti. Vakıfları hakkında bilgilerde veren Göktekin, vakıflarında kesinlikle siyaset yapılmadığını ve yaptırılmadığını hatırlatarak, ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ardından konuşan Ahmet Türk, dayanışma ve insanlara sahip çıkma ve üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmenin önemine değindi. Vakfın öğrencilere ve hemşehrilerine sahip çıkmasının çok önemli bir faaliyet olduğunun altını çizen Türk, “Dili, dini, rengi, görüşü ne olursa olsun, insanlar arasında dayanışmayı sağlamak lazım. İnsanlar birbirini tanıdıkça, dayanışmayı kurdurça demokrasiyi sağlamış oluruz. Ancak birbirimize kinle bakarsak demokrasiyi oluşturamayız. Mardinimiz birçok farklı, dil, din, kültürün bir arada yaşadığı bir şehir ve aynı zamanda turizm şehri, inaç şehridir. Gelen herkese şunu söylüyor; “Biz Mardin’in bu kadar güzel bir şehir olduğunu bilmiyorduk. Bu defa geldik ancak bir daha geleceğiz” diyorlar. Ziyarete gelenler mutlaka belediye ye de uğruyorlar. Bizim kapımız her zaman açık herkese” dedi.

Türk sözlerini şöyle sürdürdü; “ Bu dayanışma ruhunu genişletirsek, Mardin’i bölgemizi bu güne kadar bizi tanımayan insanlara tanıtırsak dayanışma daha da genişleyecek. Bundan bir ay önce tarım fuarı yapıldı. Bir MHP’li belediye başkanı geldi ve çok güzel insanlarla tanıştı. İnsanlarımızı tanıyanlar düşüncelerimizi bilenler, bizlere olan bakışlarını hemen değiştiriyorlar. Bugün de demokratik siyasetin önemini kavrayan bir parti olarak bütün halkları kucaklayan bir anlayışla çalışıyoruz. Bizim milletvekili olma gibi bir sorunumuz yok. Ama bu ülkede bir çok sorun var. Bu ülkede bu sorunlar nasıl aşılır, nasıl demokratik gelişmeler elde ederiz. Nasıl halkları kucaklaştırırız diye bir tutum içindeyiz.”

HDP Adana Milletveki Adayı Meral Danış Beştaş ise, konuşmasında kendininde Mardin Derikli olduğunu vurgulayarak, hemşehrileri ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını aktardı. Konuşmaların ardından MARDAV üyelerinin sorularını Ahmet Türk yanıtladı. Ziyaret hatıra fotoğraflarının çektirilmesi ile son buldu.