Necdet Ünüvar Vakfımızı Ziyaret Etti

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı MARDAV’I ziyaret etti. 2 yıl doktorluk yaptığı Mardin’in, hayatında önemli bir yeri olduğunu ve ilk maaşını Mardin’de aldığını belirten Ünüvar, “Benim için 5 önemli şehirden birisi Mardin’dir. Mardinlilerin çok ekmeğini yedim. Benim için heyecan verici bir şehirdi. Mardin’i kendi memleketim gibi görüyorum” dedi.
MARDAV Kurucu Üyesi Halil Arslan ile Mardav genel sekreteri ve Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, Seyhan ilçe milli eğitim müdürü İzzettin AYDIN, Seyhan halk eğitim merkezi müdürü Hüseyin DALAK, Çukurova Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulcelil Turgut, MARDAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yalçın, Mardav Yönetim kurulu üyesi ve iş adamı Hikmet ASLAN, Çukurova Vaizi M. Zeki Uyanık ve çok sayıda Mardinli işadamı ve Mardinli kanat önderlerinin karşıladığı Ünüvar’a ev sahipliği yapan MARDAV yöneticileri, Ünüvar’ı “Fahri hemşerileri” olarak ilan ettiler. Adana’da yaşayan Mardinlileri temsil edecek bir vekili Meclis’e göndermeyi gönüllerinden geçirdiklerini ancak bunun gerçekleşemediğini belirten MARDAV Kurucu Üyesi Halil Arslan, Ünüvar’ı Meclisteki bir hemşerileri olarak gördüklerini belirterek, “Sayın vekilimizin ne kadar iyiliksever bir insan olduğunu önceki dönemlerden biliyoruz. Kolay ulaşabileceğimiz, bizleri mecliste temsil edecek bir vekil olacağından hiç kuşkumuz yok” dedi.
TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, “Hiçbir ayrım yapmadan bu şehirde yaşayan, bu şehre, bu ülkeye bağlı olan herkese hizmet etmek bizim boynumuzun borcudur” dedi.
Vatandaşların, kolay ulaşabilecekleri, sohbet meclisine davet edebilecekleri insanların milletvekili olmasını istediğine dikkat çeken Ünüvar, “Bunun için benim illa Mardin’de doğmam gerekmiyor. Memleketin her parçası bizim için çok değerlidir. Vatanın her bir evladı bizim için çok değerlidir. Aslolan, herhangi bir ayrımcılık yapmadan, dışlayıcılık yapmadan bunu gerçekleştirmektir” dedi.
Necdet Ünüvar, Adana’da yaşayan Mardinlilerin, birbirine çok bağlı olduklarını, ayrıca Adana için çok güzel ve önemli işler yaptıklarını ifade etti.
“Hizmette ayrımcılık olmaz” diyen Ünüvar, “Aslolan budur. İnsanlara ayrım yapmayacaksın, hizmet edeceksin. Halkın kalbine girenler, o ayrımı yapmayanlardır. Herhangi bir ayrım yapmadan bu şehirde yaşayan, bu şehre, bu ülkeye bağlı olan herkese hizmet etmek bizim boynumuzun borcudur” ifadelerini kullandı.
MARDAV Genel Sekreteri Sabahattin Yumuşak da, 1995 yılında kurulan vakfın, her yıl bin 300 ila bin 500 arasında üniversite öğrencisine karşılıksız burs verdiğini, ayrıca 3 bin ila 4 bin aileye Ramazan aylarında gıda yardımı yaptıklarını kaydetti.
AK Parti’nin hizmetleriyle kendisini ispatlamış bir parti olduğunu vurgulayan Yumuşak, şunları söyledi:
“Gerek sağlıkta, gerek ulaşımda, gerekse eğitimde yaptıkları hizmetler gerçekten takdire şayan. Bizim Mardin olarak AK Parti’de adayımız yok. Eğer sayın hocamız kabul buyurursa kendisini fahri hemşerimiz olarak, Mardin milletvekili olarak görüyoruz.”