MARDAV’da Bayramlaşma Töreni Düzenlendi

MARDAV da Ramazan Bayramı dolayısıyla biraraya gelen Mardinliler bayramlaşıp, sohbet etti. Bayramın ilk gününde saat 13:00’da vakıf binasında gerçekleşen bayramlaşma törenine MARDAV Başkanı Osman Göktekin, Başkan Yardımcısı Mehmet Yalçın, Vakıf Saymanı Metin Kanık, yönetim kurulu üyeleri Ali Uyanık, A. Kader Erdeve, MARDAV kurucularından İlkhaber, İlkses ve Güney Hakimiyet gazetelerinin Yönetim Kurulu Başkanı Halil Arslan, Mardin İl Özel İdaresi eski Genel Sekreteri Sırrı Hamidi, Midyat Yolbaşılılar Derneği Başkanı Ömer Tunç,  AK Parti İl Başkan Yardımcısı Serdar Göktekin, Nüfus eski İl Müdürü Abdulkadir Gül, Denetleme Kurulu üyesi A. Halim Özgültekin, Çukurova İlçe Vaizi ve Gazetemiz Köşe Yazarı Dr. M. Zeki Uyanık , Mardinli mahalle muhtarları ve çok sayıda Mardinli vakıf üyesi katıldı.

Hoş sohbetlerin edildiği bayramlaşmada uzun süre iş yoğunluğu ve benzeri durumlardan dolayı birbirlerini görmeyenler bir araya gelerek hasret giderdi.

Bu yıl bayramlaşmaya vakıftan burs almış ve mezun olmuş öğrencilerde katıldı. Öğrencileri vakıfta görenler çok sevindi.

MARDAV Başkanı Osman Göktekin, son dönemte artan terör olayları nedeniyle buruk bir bayram yaşadıklarını belirtti. Herkesin bayramlarını kutlayan Göktekin, “Her bayram hemşehrilerimiz bizleri yalnız bırakmıyor. Öncelikle onlara çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun. Onları görünce çok seviniyoruz. Vakfımız günden güne büyüyor. Hiçbir hemşehrimizi geri çevirmiyoruz. Bunu Adana’daki Mardinli hemşehrilerimiz sayesinde yapıyoruz ve çok mutlu oluyoruz. Herkesin bayramını kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Bayramlaşma da Milliyetçi Hareket Parti Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de bir mesaj göndererek, tüm Mardinlilerin Mübarek Ramazan Bayramlarını kutladı.