MARDAV’da Bayramlaşma

Adana’da 1995 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana Adana’da yaşayan Mardinlilere yardım etmeyi ve Türkiye’nin çeşitli illerinde okuyan ve ihtiyacı olan Mardinli üniversite öğrencilerine burs vermesiyle tanınan Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nda dün Kurban Bayramı nedeniyle bir bayramlaşma programı düzenlendi. Başkan Osman Göktekin, herkesin bayramını kutladı ve nice bayramlara ulaşma dileğinde bulundu.

Halen 2 bin 700 öğrencisi bulunan, ihtiyacı olan bin 370 öğrenciye burs veren MARDAV’da düzenlenen bayramlaşma töreninde Başkan Osman Göktekin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tebrik mesajı gönderdiğini duyurdu. Göktekin, MARDAV’ın bir vakıf olduğunu, üyelerin çeşitli siyasi partileri tercih ettiğini ve bu nedenle de burada siyasetin konuşulmadığını belirterek, ”Ancak, Sayın Devlet Bahçeli her bayram tebrik gönderiyor. Kendisine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleştirilen bayramlaşma törenine gelen herkese teşekkür ettiğini ifade eden Başkan Göktekin, yaptığı açıklamada, “Ulus olarak bir bayrama daha kavuşmanın sevinci içindeyiz. Ancak, ülkemizde terör saldırıları yaşanıyor. Terörü şiddetle kınıyoruz ve ülkemiz adına şehit düşen Mehmetçiklere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin bir an önce bu terör olaylarından bir an önce kurtulmasını temenni ediyoruz.” dedi.

Bu arada HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş da beraberindeki bir heyetle MARDAV’ı ziyaret etti. Başkan Osman Göktekin ve diğer yöneticilerle bir süre sohbet eden Beştaş, herkesin Kurban Bayramı’nı kutladı.