MARDAV’da İlk Dönemin Son Bursları Dağıtıldı

ADANA (İLKHABER)- Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (MARDAV) tarafından üniversitede okuyan başarılı ve ihtiyaç sahibi Mardinli toplam 1367 öğrenciye 2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemine ait son bursları verildi.

MARDAV binasında düzenlenen törende burs alacak öğrenciler bir araya geldi. Aralık ve Ocak ayı burslarını almaya gelen öğrenciler vakıf binasında öğrenci arkadaşlarıyla tanışıp sohbet etme imkanı buldu.

Burs dağıtım töreninde Vakıf Saymanı Metin Kanık ve vakıf üyeleri hazır bulundu. Vakıf Saymanı Metin Kanık, 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemine ait son burslarını dağıtmaya başladıklarını söyledi. Öğrencilerden vakıflarına sahip çıkmasını isteyen Kanık “Vakfımıza sahip çıkalım ki gelecek nesillere kadar bu vakıflarımız devam etsin, nesilden nesile sürsün. Okullar ilk yarı dönem tatiline girecek. Sizlere şimdiden iyi tatiller diyor.” dedi.

Vakıf sorumlusu Hüseyin Talay ise, öğrencilere, “Vakfınıza sahip çıkın. Sadece burs almaya değil gelip burada oturup hemşehrilerinizle zaman geçirebilirsiniz.”sözleriyle öğrencileri bir kez daha vakıfa davet etti.

Konuşmanın ardından Çukurova Üniversitesi’nde okuyan 594 öğrenciye bursları verildi. Adana dışında okuyan 773 öğrencinin bursları ise bankadaki hesaplarına yatırıldı.

2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemine ait bursları olan Mart -Nisan ayı bursları da sömestr tatilinin ardından verilecek.
Şubat ayı ara dönem olduğu için burs ödemesi yapılmayacak.